• Sıkça Sorulan Sorular

Reklamımızın yayınlanacağı üniversiteleri seçebilmekte miyiz?

Standart reklam uygulamalarında fiyatımız tüm network için geçerlidir. Ancak, reklam kampanyasının içeriğine göre üniversite (vakıf-devlet), il, adet vb. kriterlere göre reklamınızın yayınlanacağı yerleri seçebilme imkanı sağlanabilmektedir. Ancak standart dışı her uygulamada birim reklam tarifesi değişmektedir.

Kantinler oldukça kalabalık. LED ekranlardan yayınlanan reklamın sesi kantinlerde nasıl duyuluyor?

Bunun için her bir kantine, LED televizyon ses çıkışlarından bağımsız profesyonel ses sistemleri kurulmaktadır. Kiosklarımız aynı zamanda müzik kutusu olarak da hizmet verdiği ve öğrencilerin kantinde yayınlanan müzikleri ücret karşılığı seçtikleri düşünüldüğünde, müzik sesinin net bir biçimde duyulmasının Enfotek için olmazsa olmaz bir uygulama olduğu aşikardır.

Spot reklamlar gün içinde ne kadar süre ile yayınlanmaktadır?

Gün içinde 30 adet reklam kuşağı bulunmaktadır. Standart uygulamada bir reklamverenin günde 15 adet reklamı yayınlanmaktadır.

Asgari reklam periyodunuz nedir (günlük, haftalık, aylık)?

Uniboardlarda reklamlar asgari haftalık olarak yayınlanmaktadır.

PR faaliyetlerimiz için ekranlarınızı nasıl kullanabiliriz?

Etkinlik, duyuru vb. her türlü faaliyetlerinizin haber içeriği biçiminde duyurulabilmesi mümkündür.

Uniboardlarda yayınlanacak reklamlar için kreatif desteğiniz mevcut mudur?

Uniboardlarda yayınlanan reklam içeriklerini, reklamverenler hazırlatmaktadırlar. Ancak, mobil tabanlı, interaktif kimi uygulamalarda, Enfotek bedeli dahilinde yazılım desteği sağlamaktadır.

Kiosk monitöründeki görüntü ile LED ekran ekranlardaki görüntüler aynı mıdır?

LED ekrana görüntü, kiosklardan aktarılmakla birlikte, kiosk monitöründeki görüntü ile ekranlar aynı görüntüyü yayınlamaktadırlar. Diğer bir ifade ile öğrenciler kiosktan e-postalarını kontrol ederken, LED ekranlarda klip yayını, reklamlar vb. gösterilmektedir.

Özel uygulamalar yapabilmekte miyiz?

Evet. Yayın akışının düzenlenmesi, interkatif uygulamalarla zenginleştirilmesi dahil birçok benzersiz uygulama Uniboardlar aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için Örnek Uygulamalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Reklam filmlerini destekleyici ürün yerleştirme, stand kurulumu gibi hizmetler verebilmekte misiniz?

Evet. Reklamverenden gelecek istekler doğrultusunda spot reklamı destekleyici stand, totem vb. uygulamaları da kantinlerde hayata geçirebilmekteyiz.

Ekranlarda daima yayın mevcut mu? Öğrenci şarkı seçmediği dönemlerde ne yayınlanıyor?

Evet. Ekranlar hiçbir zaman boş kalmamaktadır. Detayları için Yayın Akışı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ölçümlemeyi nasıl yapmaktasınız?

Uniboardlar, yayın yaptıkları yerlerdeki yegane görüntülü ve sesli cihazlardır. Dolayısı ile zaplanamamaktadır. Kantinlerin günlük ziyaretçi sayıları ortalamaları vermekte olup, bunun belirlenmesinde gözlem ve kantin işletmelerinin günlük ciroları baz alınmıştır. İnteraktif uygulamalar ise online olarak anında internet hesabı aracılığıyla reklamveren tarafından görüntülenebilmektedir.